Tähelepanu, Järvakandi Kooli õpilaste* vanemad!

Kehtna Vallavalitsus ootab AVALDUSI, et korraldada teie laste Kehtna valla sisene õpilastransport kooli ja tagasi koju 2020/2021. õppeaasta teises pooles ehk kuni 2021. aasta kevadeni. Palume vanematel kirjalikud (digiallkirjastamine pole vajalik) avaldused (https://tinyurl.com/koolitransport2020) esitada hiljemalt P, 31.01.2021 e-kirjaga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Palume olla kontaktandmete ja sõidumarsruutide kirjutamisel täpne.

Teadmiseks, et liin käivitub esimesel võimalusel enne avalduste tähtaega vastavalt kooliga koostöös kaardistatud õpilaste vajadustele. Avalduste põhjal saame olukorrast täielikuma ülevaate ja ühtlasi on need aluseks järgmise õppeaasta õpilastranspordi esialgsel planeerimisel.

* NB! Õpilased, kelle jaoks kool või lähim avaliku liini bussipeatus jäävad rohkem kui 3️ km kaugusele.

~~~

Meenutuseks, et õigus alternatiivse transpordi (ühistransport, isiklik sõiduauto) sõidusoodustusele on vaid siis, kui koolibussiga ei ole võimalik kooli ega/või koju saada. Täpsemad tingimused on sätestatud Kehtna Vallavolikogu 21.11.2018 määruses nr 35 "Õpilastele sõidusoodustuste andmise kord" (https://www.riigiteataja.ee/akt/408122018022). Rapla maakonna gümnaasiumite X-XII klassides õppivatele õpilastele kompenseeritakse üks sõit päevas haridusasutusse või tagasi koju juhul, kui neil ei ole võimalik kasutada selleks õpilasliini. Soodustuse aluseks on taotlus ja sõidupiletid või isikliku sõiduauto sõiduleht. Hüvitise tingimusi reguleerib samuti sõidusoodustuste andmise kord. Raplamaal opereerivad ka tasuta maakonnaliinid.

Terviseameti pöördumine ja soovitused huvihariduse korraldamiseks

Terviseamet on mures COVID-19 leviku pärast noorte seas. Praegu on viiruse levik tihedalt seotud Tallinna ja Harjumaa, aga ka Ida-Virumaa noorte vaba aja tegevustega, kuid iga päevaga suureneb risk üle kogu Eesti. On väga oluline, et suudaksime nii huvihariduse kui hariduse tervikuna toimimas hoida – pingutame ühiselt, et seda ei peaks piirama. Seoses sellega palub Terviseamet kriitiliselt üle vaadata huviringide ja noortekeskuste tegevused üle Eesti. Edastame Terviseameti soovitused, mille järgimine on praegu hädavajalik. Terviseameti pöördumise ja soovitused leiate siit.

Haridusvaldkonda puudutavates küsimustes olete jätkuvalt oodatud pöörduma ministeeriumi infotelefonidel 5690 0353 ja 5690 0340 ning e-postil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kõik varem saadetud soovitused ja juhendid leiate meie kodulehelt www.hm.ee/koroona.

Haridus- ja Noorteameti Rajaleidja õppenõustajad annavad nõu, kuidas kiirelt muutuvas olukorras lapsi õppetöös toetada, telefonil 7350 750.

Kõige ajakohasema info COVID-19 haiguse kohta leiate Terviseameti kodulehelt ja valitsusveebist kriis.ee.

Kõigi koroonaviiruse leviku ja selle ennetamise meetmetega seotud küsimustega saab pöörduda infoliinil 1247.

Nõlva 16, 79101 Järvakandi
Kehtna vald